Whatsapp
Cart (empty) 0
-50% Microsoft Windows 7 Ultimate (STIKERA)

Microsoft Windows 7 Ultimate (STIKERA)

FWE402
Save 50% 12,14 € Tax included
24,28 €

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh nga marrja e pagesës, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, ato mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt do të marrësh gjithashtu edhe softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat e Microsoft me çelësin e produktit të bashkangjitur në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  E përputhshme me Windows

  Stiker zyrtar i ngjitshëm

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë afat skadimi

  I ri-përdorshëm në rast të formatimit

  Përditësime të vazhdueshme

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 1,82 €
10 10% Up to 12,14 €
25 15% Up to 45,52 €
50 20% Up to 121,39 €
Unavailable product
Altre 18 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows 7 Ultimate"

Me Windows 7 Ultimate, keni versionin më të plotë dhe efektiv të Windows 7. Sistemi operativ është zhvilluar kështu që të jetë i përshtatshëm për biznese të vogla dhe profesionistë, duke u ofruar atyre mbështetje optimale. Microsoft Windows 7 Ultimate ofron jo vetëm përmirësime estetike, si ndërfaqja e përdoruesit, por gjithashtu shumë funksione të reja për nevoja profesionale. Gjithçka brenda në paketën e pasur me programe të mundshme bazë dhe karakteristika të reja.

Ndërfaqja e qartë e përdoruesit dhe performanca e optimizuar

Sistemi operativ Windows 7 Ultimate ju ofron një ndërfaqe të re dhe të përdorueshme. Kjo përfshin disa përmirësime vizuale në përgjithësi, të cilat përfshijnë pjesë të aplikacioneve të sistemit operativ. Një shembull i kësaj është heqja e shiritit anësor të versionit të mëparshëm të Windows Vista. Widgetet mund të shpërndahen në mënyrë të rastësishme në gjithë desktopin dhe jo më të kufizuara në një shirit anësor. Kjo lejon të bëni punën më të shpejtë dhe të keni të gjitha programet dhe aplikacionet më të rëndësishme në dispozicion. Gjithashtu, programe bazë si Paint dhe WordPad janë pajisur me një shirit të menysë me butona. Microsoft Windows 7 Ultimate ofron një ndërfaqe me menysë të ngjashme me atë të njohur të Microsoft Office 2007 që lejon zgjedhjen e funksioneve në mënyrë të thjeshtë.

Në Windows 7 Ultimate janë bërë përmirësime teknike të sistemit, si një menaxhim më i mirë i pajisjeve të jashtme ose prezantimi i DirectX 11 të ri që e bën sistemin më të fuqishëm. Ky përmirësim i fundit lejon një mbështetje grafike optimale dhe më të shpejtë, Microsoft Windows 7 Ultimate të përpunojë procese grafike të kushtueshme për ju. Gjithashtu tani mbështet pajisje të reja hyrëse si tabletë dhe funksione të lidhura me to si multi-touch. Kështu, në Win 7 Ultimate mund të menaxhoni programe të ndryshme njëkohësisht me më shumë gishta. Kërkesat e sistemit për Windows 7 Ultimate janë më të kufizuara krahasuar me paraardhësin e tij, Windows Vista, pavarësisht inovacioneve të shumta që konfirmojnë optimizimet e shumta efikase.

Të gjitha inovacionet kryesore në Win 7 Ultimate

Një sistem vizualisht dhe teknologjikisht i optimizuar si Microsoft Windows 7 Ultimate ka natyrisht shumë funksione dhe programe të reja. Sistemi operativ Windows 7 Ultimate mbështet këto përmirësime, të ideala për një punë më të mirë në kompjuter:

Pajisje të jashtme: menaxhim më i mirë i pajisjeve të jashtme

Regjistrimi i problemeve: Rritur raportimi i zbulimit të problemeve

Arkiva: Dokumente kyçe lehtësisht të arritshme në Explorer

Qendra e re e sigurisë: "Qendra e veprimeve" për monitorimin e firewall dhe skanerit të viruseve

Asistenti zanor: Mbështetje operative për përdoruesit me aftësi të kufizuara

Lista e kërcimeve: Për të hyrë në të dhëna dhe programe në mënyrë të shpejtë

Shtypja e vendndodhjes

Desktopi i largët

Funksione të avancuara

Karakteristikat e tepërta janë eliminuar falë optimizimit të Windows 7 Ultimate dhe, krahasuar me versionin Professional, janë shtuar të reja. Këto përfshijnë mbështetjen për domainet e Windows Server dhe modalitetin XP, që lejon ekzekutimin e programeve më të vjetra. Gjithashtu, sistemi operativ Win 7 Ultimate përmban programin ekskluziv të kriptimit të diskut "BitLocker". Në Microsoft Windows 7 gjithashtu është funksioni i nisjes nga disku virtual në formatin VHD. Gjuha e sistemit mund të ndryshohet në çdo kohë.

WINDOWS 7 ULTIMATE - KËRKESAT E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistemet operative të mbështetura

 Windows 7, macOS Mojave, macOS High Sierra

Procesori

 Procesor të paktën 1 GHz për 32 bit ose 64 bit

RAM

 1 Gb për 32-Bit ose 2 Gb për 64-Bit

Disku i fortë

 16 GB për Sisteme operative 32-Bit ose 20 GB për Sisteme operative 64-Bit

Karta grafike

 DirectX 9 ose më i lartë me Driver WDDM 1.0

Karta e zërit

 /