Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
23232323hours
47474747min
46464646sec
Shporta (bosh) 0
MICROSOFT WINDOWS 7 ULTIMATE
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.

MICROSOFT WINDOWS 7 ULTIMATE

9AS5P7
23,06 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes postës elektronike brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë skadencë, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverët tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, të përfshira të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.

Licenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit të Gjykatës Europiane C-128/2011 (shiko)


  Licencë e vlefshme për 1 pajisje

  E përputhshme me Windows

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadencë

  Ri-përdorshme në rast formatimi

  Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

I disponueshëm
Të tjera 63 njerëz po shikojnë këtë produkt
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows 7 Ultimate"

Me Windows 7 Ultimate, ju keni versionin më të plotë dhe efikas të Windows 7. Sistemi operativ është zhvilluar në mënyrë që të jetë i përshtatshëm veçanërisht për biznese të vogla dhe profesionistë, duke u ofruar atyre një mbështetje optimale. Microsoft Windows 7 Ultimate ofron jo vetëm përmirësime estetike, si ndërfaqja e përdoruesit, por edhe shumë funksione të reja për nevoja profesionale. Gjithçka brenda në një paketë të pasur me programe të mundshme bazë dhe karakteristika të reja.

Ndërfaqe e qartë e përdoruesit dhe performanca e optimizuar

Sistemi operativ Windows 7 Ultimate ju ofron një ndërfaqe të re dhe të përdorueshme. Kjo përfshin disa përmirësime vizuale të përgjithshme, që përfshijnë pjesën e aplikacioneve të sistemit operativ. Një shembull i kësaj është heqja e shiritit anësor të versionit të mëparshëm të Windows Vista. Widget-et mund të shpërndahen në mënyrë të rastësishme në të gjithë desktopin në Win 7 Ultimate, dhe jo të kufizohen në një shirit anësor. Kjo lejon të bëni punën më të shpejtë dhe të keni të gjitha programet dhe aplikacionet më të rëndësishme në dispozicion. Gjithashtu, programe bazë si Paint dhe WordPad janë pajisur me një shirit të menysë me butona. Microsoft Windows 7 Ultimate ofron një ndërfaqe me menysë të ngjashme me atë të njohur të Microsoft Office 2007, që lejon zgjedhjen e funksioneve në mënyrë të thjeshtë.

Në Windows 7 Ultimate janë bërë disa përmirësime teknike të sistemit, si një menaxhim më i mirë i pajisjeve të jashtme ose hyrja e DirectX 11 të ri, që e bëjnë sistemin më të fuqishëm. Ky përmirësim i fundit lejon një mbështetje grafike optimale dhe më të shpejtë, Microsoft Windows 7 Ultimate përpunon proceset grafike të kushtueshme për ju. Gjithashtu, tani mbështet edhe pajisje të tjera hyrëse si tabletet dhe funksionet e lidhura me to si multi-touch. Kështu, në Win 7 Ultimate mund të menaxhohen disa programe njëkohësisht me më shumë gishta. Kërkesat e sistemit për Windows 7 Ultimate janë të kufizuara krahasuar me paraardhësin e tij, Windows Vista, pavarësisht inovacioneve të shumta që konfirmojnë optimizimet e shumta efikase.

Të gjitha inovacionet kryesore në Win 7 Ultimate

Një sistem vizualisht dhe teknologjikisht i optimizuar si Microsoft Windows 7 Ultimate ka natyrisht shumë funksione të reja dhe programe. Sistemi operativ Windows 7 Ultimate mbështet këto përmirësime, ideale për një punë më të mirë me kompjuter:

Pajisje të jashtme: menaxhim më i mirë i pajisjeve të jashtme

Regjistrimi i problemeve: Raporti i detektimit të problemeve është i fuqizuar

Arkivat: Dokumentet kyçe janë lehtësisht të arrishme në Explorer

Qendra e re e Sigurisë: "Qendra e veprimeve" për monitorimin e firewall dhe skanerit të viruseve

Asistenti zanor: Mbështetje operative për përdoruesit me aftësi të kufizuara

Jump List: Për të hyrë në të dhënat dhe programet në mënyrë të shpejtë

Location Aware Printing

Host Remote Desktop

Funksione të avancuara

Karakteristikat e panevojshme janë eliminuar falë optimizimit të Windows 7 Ultimate dhe, krahasuar me versionin Professional janë shtuar disa të reja. Këto përfshijnë mbështetjen për domainet e Windows Server dhe modalitetin XP, që lejon ekzekutimin e programeve më të vjetra. Gjithashtu, sistemi operativ Win 7 Ultimate përmban programin ekskluziv të enkriptimit të diskut "BitLocker". Në Microsoft Windows 7 gjendet gjithashtu funksioni i nisjes nga disku virtual në formatin VHD. Gjuha e sistemit mund të ndryshohet në çdo kohë.

WINDOWS 7 ULTIMATE - KËRKESAT E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistemet operative të mbështetura

 Windows 7, macOS Mojave, macOS High Sierra

Procesori

 Procesor të paktën 1 GHz për 32 bit ose 64 bit

RAM

 1 Gb për 32-Bit ose 2 Gb për 64-Bit

Disku i fortë

 16 GB për Sistemet operative 32-Bit ose 20 GB për Sistemet operative 64-Bit

Karta grafike

 DirectX 9 ose më i lartë me Driver WDDM 1.0

Karta audio

 /