Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
23232323hours
50505050min
03030303sec
Shporta (bosh) 0
MICROSOFT WINDOWS 7 HOME PREMIUM
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.
Për produktet në formatin digjital, dorëzimi bëhet në 5 minuta nga marrja e pagesës, përmes emailit.

MICROSOFT WINDOWS 7 HOME PREMIUM

673WJF
18,29 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes postës elektronike brenda disa minutave nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për liçenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë skadencë, mund të reinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur.

Liçenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Liçenca e vlefshme për 1 pajisje

  E përputhshme me Windows

  Dorëzim digjital i menjëhershëm

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadencë

  Ri-përdorshme në rast formatimi

  Përditësime të përjetshme

I disponueshëm
Të tjera 39 njerëz po shikojnë këtë produkt
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows 7 Home Premium"

Windows 7 Home Premium është versioni i avancuar i Home Basic. Të dyja variantet janë projektuar për përdoruesit e sektorit privat. Krahasuar me paraardhësin e tij Windows Vista, sistemi operativ Windows 7 Home Premium paraqet shumë ndryshime, si përmirësimi i ndërfaqes së përdoruesit, funksionet dhe karakteristikat e reja, rritja e performancës dhe përmirësimet në fushën e sigurisë. Shërbimet shtesë që sistemi operativ Windows 7 Home Premium ofron, janë përmbajtje ekskluzive, si programet e komunikimit.

Lehtësia e përdorimit dhe performanca më e mirë

Sistemi operativ Windows 7 Home Premium paraqet një ndërfaqe moderne të përdoruesit, funksione të reja dhe përmirësime të shumta. Përdorshmëria e sistemit është përmirësuar përsëri, programet më të rëndësishme, si për shembull Windows WordPad dhe Paint, paraqesin një menu me shirit. Kjo do t'ju lejojë të gjeni elementët më të rëndësishëm me një vështrim, duke ju lejuar të punoni në mënyrë më efikase. Me mbështetjen e metodave të inputit alternativ Microsoft Windows 7 Home Premium ofron funksione inovative si multi-touch, në mënyrë që të mund të përdorni ekranet me prekje me më shumë gishta, për shembull, në Paint. Në sistemin operativ Win 7 Home Premium, tani është e mundur të vendosni widgetet kudo në desktop pa u kufizuar më në një shirit anësor. Përveç këtyre përmirësimeve estetike, sistemi operativ Windows 7 Home Premium, ofron gjithashtu optimizimin e sistemit për përmirësimet e performancës, si për shembull me DirectX 11 të ri. Kjo i jep sistemit tuaj mbështetjen grafike të nevojshme për të përpunuar proceset më komplekse grafike. Në përgjithësi Win 7 Home Premium është më i shpejtë se paraardhësi i tij Windows Vista, edhe pse kërkesat e sistemit të kërkuara janë më të ulëta.

Programe të reja dhe shumë të tjera në sistemin operativ Windows 7 Home Premium

Për të përdorur në mënyrë më të mirë të gjitha përmirësimet e ndërfaqes së përdoruesit dhe performancën e sistemit, Microsoft Windows 7 Home Premium ofron shumë funksione të reja dhe programe:

Programi i raportimit të gabimeve: regjistrimi i raporteve të gabimeve

Qendra e re e sigurisë: monitorimi i firewall dhe antivirus

Pajisje të jashtme: Përmirësimi i menaxhimit të pajisjeve të jashtme

Dosje virtuale në Explorer: Ashtuquajturat "Biblioteka" për akses të shpejtë në të dhëna

Asistenti zanor: Mbështetje aplikative për përdoruesit me aftësi të kufizuara

Përmirësimi i shiritit të aplikacioneve dhe Parashikimi

Shfletim i shpejtë: Kërkim më i mirë i Windows

Krijim i thjeshtë i rrjeteve të shtëpisë

Mbështetje "touch"

Në optimizimin e sistemit operativ Windows 7 Home Premium karakteristikat e shiritit të aplikacioneve dhe Explorer më pak të përdorura, janë eliminuar. Gjithashtu janë shtuar në Win 7 Home Premium, funksione dhe aplikacione të reja, si mbështetja për HDTV ose shkrimi dhe riprodhimi i DVD. Përfshirë në Microsoft Windows 7 Home Premium janë Windows Media Center, Windows Media Player dhe shumë lojëra.

Siguria në sistemin operativ Windows 7 Home Premium

Sistemi operativ Windows 7 Home Premium ofron mundësinë e përdorimit të autentikimit biometrik. Kjo karakteristikë mund të përdoret në përgjithësi për të rritur të drejtat e përdoruesit në aplikacionet e ndryshme ose për aksesin në sistemin operativ, kjo e bën Win 7 Home Premium një sistem operativ në dispozicionin tuaj ekskluziv, pra shumë të sigurt. Mjetet e sistemit në Microsoft Windows 7 Home Premium, do të regjistrohen në një "listë të bardhë" në mënyrë që të marrin automatikisht të drejtat administrative për ekzekutimin pa nevojën e konfirmimeve nga përdoruesi. Sistemi operativ Windows 7 Home Premium do të mbahet gjithashtu i azhurnuar dhe kështu i sigurt për ju nga azhurnimet periodike të Microsoft.

WINDOWS 7 HOME PREMIUM - KËRKESAT E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistemet operative të mbështetura

 Windows 7, macOS Mojave, macOS High Sierra

Procesori

 Procesor të paktën 1 GHz për 32 bit ose 64 bit

RAM

 1 Gb për 32-Bit ose 2 Gb për 64-Bit

Disku i ngurtë

 16 GB për Sistemet operative 32-Bit ose 20 GB për Sistemet operative 64-Bit

Karta grafike

 DirectX 9 ose më i lartë me Driver WDDM 1.0

Karta audio

 /