Whatsapp
Cart (empty) 0
Microsoft Windows 7 Home Premium (STIKERA)

Microsoft Windows 7 Home Premium (STIKERA)

FV39D1
28,05 € Tax included

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh pas marrjes së pagesës, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë skadim, mund të riinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt, do të merrni gjithashtu softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat e Microsoft me çelësin e produktit bashkangjitur në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.


  Licencë e vlefshme për 1 pajisje

  I përshtatshëm me Windows

  Ngjitës zyrtar

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadim

  Mund të përdoret sërish në rast formatimi

  Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 4,21 €
10 10% Up to 28,05 €
25 15% Up to 105,18 €
50 20% Up to 280,48 €
Unavailable product
Altre 25 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows 7 Home Premium"

Windows 7 Home Premium është versioni i avancuar i Home Basic. Të dyja variantet janë projektuar për përdoruesit privatë. Krahasuar me pararendësin e tij Windows Vista, sistemi operativ Windows 7 Home Premium prezanton shumë ndryshime, si përmirësimin e ndërfaqes së përdoruesit, funksione dhe karakteristika të reja, rritjen e performancave dhe përmirësimet në fushën e sigurisë. Shërbimet shtesë që ofron sistemi operativ Windows 7 Home Premium, përfshijnë përmbajtje ekskluzive, si programet e komunikimit.

Lehtësia e përdorimit dhe performanca më e mirë

Sistemi operativ Windows 7 Home Premium paraqet një ndërfaqe moderne të përdoruesit, funksione të reja dhe përmirësime të shumta. Përdorshmëria e sistemit është përmirësuar sërish me programet më të rëndësishme, si për shembull Windows WordPad dhe Paint, të cilat prezantojnë një meni me shirit. Kjo do të ju lejojë të gjeni elementët më të rëndësishëm me një vështrim të shpejtë, duke ju lejuar të punoni më efikashtë. Me mbështetjen e metodave të ndryshme të inputit, Microsoft Windows 7 Home Premium ofron funksione inovative si multi-touch, kështu që ju mund të përdorni ekranet me prekje me më shumë gishta, për shembull, në Paint. Në sistemin operativ Win 7 Home Premium, tani është e mundur të vendosni widgetet kudo në desktop pa qenë më të kufizuar në një shirit anësor. Përveç këtyre përmirësimeve estetike, sistemi operativ Windows 7 Home Premium, ofron gjithashtu optimizimin e sistemit në lidhje me përmirësimet e performancave, si për shembull me DirectX 11 të ri. Kjo i jep sistemit tuaj mbështetjen grafike të nevojshme për të përpunuar proceset më komplekse grafike. Në përgjithësi Win 7 Home Premium është më i shpejtë se pararendësi i tij Windows Vista, edhe pse kërkesat e sistemit të nevojshëm janë më të ulëta.

Programe të reja dhe shumë të tjera në sistemin operativ Windows 7 Home Premium

Për të përdorur në mënyrë optimale të gjitha përmirësimet e ndërfaqes së përdoruesit dhe performancat e sistemit, Microsoft Windows 7 Home Premium ofron shumë funksione dhe programe të reja:

Programi i raportimit të gabimeve: regjistrimi i raporteve të gabimeve

Qendra e re e sigurisë: monitorimi i firewall dhe antivirusit

Pajisje të jashtme: Përmirësimi i menaxhimit të pajisjeve të jashtme

Dosje virtuale në Explorer: "Bibliotekat" e ashtuquajtura për qasje të shpejtë në të dhëna

Asistenti zanor: Mbështetje e aplikacionit për përdoruesit me aftësi të kufizuara

Përmirësimi i shiritit të aplikacioneve dhe Parashikimi

Shfletim i shpejtë: Kërkim më i mirë i Windows

Krijim i thjeshtë i rrjeteve të shtëpisë

Mbështetje "touch"

Në optimizimin e sistemit operativ Windows 7 Home Premium, karakteristikat e shiritit të aplikacioneve dhe të Explorer që përdoren më pak, janë eliminuar. Gjithashtu, në Win 7 Home Premium janë shtuar funksione dhe aplikacione të reja, si mbështetje për HDTV ose shkrimin dhe riprodhimin e DVD-ve. Përfshirë në Microsoft Windows 7 Home Premium janë Windows Media Center, Windows Media Player dhe shumë lojëra.

Siguria në sistemin operativ Windows 7 Home Premium

Sistemi operativ Windows 7 Home Premium ofron mundësinë e përdorimit të autentifikimit biometrik. Kjo karakteristikë mund të përdoret në përgjithësi për të rritur të drejtat e përdoruesit në aplikacionet e ndryshme ose për qasje në sistemin operativ, duke e bërë Win 7 Home Premium një sistem operativ në dispozicion tuaj ekskluziv, pra shumë të sigurt. Mjetet e sistemit në Microsoft Windows 7 Home Premium, do të regjistrohen në një "listë të bardhë" kështu që të marrin automatikisht të drejtat administrative për ekzekutim pa nevojën për konfirmime nga përdoruesi. Sistemi operativ Windows 7 Home Premium do të mbahet gjithashtu i përditësuar dhe kështu i sigurt për ju nga përditësimet periodike të Microsoft.

WINDOWS 7 HOME PREMIUM - KËRKESET E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistem operativ i mbështetur

 Windows 7, macOS Mojave, macOS High Sierra

Procesor

 Procesor i 1 GHz për 32 bit ose 64 bit

RAM

 1 Gb për 32-Bit ose 2 Gb për 64-Bit

Disku i fortë

 16 GB për Sisteme operativë 32-Bit ose 20 GB për Sisteme operativë 64-Bit

Karta grafike

 DirectX 9 ose më të lartë me Driver WDDM 1.0

Karta audio

 /