Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
04040404hours
03030303min
53535353sec
Cart (empty) 0
-50% Windows Server 2019 Datacenter (STIKERA)

Windows Server 2019 Datacenter (STIKERË)

VFL782
Save 50% 149,50 € Tax included
299,00 €

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh nga marrja e pagesës, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni gjithashtu softuerin digjital për të shkarkuar nga serverët e Microsoft me bashkëngjitur çelësin e produktit në Keycard për aktivizimin e softuerit, duke përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim korrekt.


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  I përputhshëm me Windows

  Etiketë zyrtare e ngjitur

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë afat skadimi

  I ri-përdorshëm në rast formatimi

  Përditësimet vazhdojnë përherë

Unavailable product
Altre 35 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2019 Datacenter"

BLEJ WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER DHE SHIJO FIABILITETIN DHE PERFORMANCËN E TË

Me edicionin DataCenter të Windows Server 2019, kompania e softuerit me seli në Redmond shfrytëzon pikat e forta të Windows Server 2016 dhe ndihmon kompanitë e mëdha dhe organizatat të krijojnë një strukturë rrjeti sa të qëndrueshme aq edhe të fuqishme. Versioni i ri bazohet në përmirësime të shumta dhe funksione ekskluzive. Sistemi operativ i serverëve ofron avantazhe të veçanta për bizneset që dëshirojnë të blihen Windows Server 2019 DataCenter dhe ta përdorin në një "skenar cloud hibrid". Pjesë e paketës është, ndër të tjera, lidhja më e mirë me Microsoft Azure përmes përdorimit të mjetit të bazuar në shfletues "Project Honolulu".

Më shumë siguri në Windows Server 2019

Siguria vazhdon të jetë një problem i madh në zonën e serverëve. Me edicionin DataCenter të Windows Server 2019, Microsoft përgjigjet përsëri ndaj kërcënimeve aktuale nga World Wide Web dhe po përmirëson sistemin operativ të serverëve në pika të shumta. Bashkëpunimi me Windows Defender Advanced ThreatProtection është veçanërisht interesant për përdoruesit. Ky mekanizëm mbrojtjeje është i specializuar në zbulimin e kërcënimeve pa skedarët e nënshkrimit dhe mbrojt efektivisht kundër root kit dhe sulmeve zero-day përmes lidhjes cloud që nuk zbulohen nga skanerët tradicionalë antivirus. Gjithashtu, ekziston një enkriptim më i thjeshtë dhe më i mirë, që përfshin edhe trafikun e rrjetit dhe makinat virtuale (VM).

Azhurnime të shpejta dhe integrimit më të mirë të Microsoft Azure

Përdoruesit e edicionit DataCenter të Windows Server 2019 përfitojnë gjithashtu nga azhurnimet e Microsoft Express, të njohura tashmë nga sistemi operativ Windows 10 desktop. Avantazhi i madh është se azhurnimet e reja express janë shumë më të vogla se azhurnimet delta që ishin të zakonshme në serverët e Windows deri më sot. Azhurnimet e shpejta, të cilat funksionojnë në mënyrë të ngjashme me backup-et e të dhënave që ndërtohen mbi njëri-tjetrin, jo vetëm që shpejtojnë shkarkimin dhe instalimin, por gjithashtu reduktojnë numrin e ristartimeve të nevojshme për serverët e përdorur.

Versioni i ri është karakterizuar gjithashtu nga një integrim më i ngushtë me Microsoft Azure. Kjo, në radhën e saj, hap mundësi të reja për përdoruesit e edicionit DataCenter të Windows Server 2019, siç është sinkronizimi i thjeshtë i skedarëve, backup i të dhënave përmes Azure Backup ose ngarkimi i skedarëve të serverit me Azure Files nga cloud. Përveç lidhjes së klustereve me Microsoft Azure, ka gjithashtu mundësinë e backup-it të të dhënave në cloud me asistentin e migrimit të arkivimit.

Një tjetër novitet është përmirësimi i virtualizimit të serverëve Linux me Windows Server 2019 dhe mbrojtja e tyre përmes "VM të mbrojtur", që më parë ishte e mundur vetëm me serverët e Windows. Me Windows Server 2019, distribucionet Linux tani mund të integrohen gjithashtu brenda instalimit të Windows përmes nënsistemit të Windows për Linux. Kjo ka avantazhin se serverët Linux tani mund të menaxhohen më lehtësisht edhe nga serverët e Windows me komandat Linux. 

Koncepti i licencës fleksible për organizata të mëdha

Kompanitë që blejnë Windows Server 2019 DataCenter vazhdojnë të përfitojnë nga një koncept i sofistikuar i licencës që ofron fleksibilitetin më të madh të mundshëm. Saktësisht si edicioni standart i Windows Server 2019, edhe edicioni DataCenter ka një licencë të varur nga hardueri përmes licencës bazë, duke përfshirë pajisjet e qasjes dhe përdoruesit. Si për pararendësin, "8-Core-Minimum" për procesor dhe "16-Core-Minimum" për server janë ende në fuqi.

Platforma

Windows

Procesori

Procesor i rekomanduar me të paktën 1,4 GHz, (single core), të paktën 1,3 GHz (multi core) - 3,1 GHz ose më shumë (single dhe multi core), mbështetje maksimale e 2 CPU socket

Memoria e punës

Rekomandohet të paktën 2 GB RAM (ose 4 GB nëse Windows Server Essentials ekzekutohet si VM), 16 GB RAM, Mbështetje maksimale prej 64 GB

Karta grafike

i.e.p.

Karta audio

i.e.p.

Hard Disku

Hard Disku të paktën 160 GB me një pjesëzim sistemi të paktën 60 GB kapacitet

Ekran

i.e.p.

Njësia optike

Njësia DVD (për instalimin e DVD-ve)