Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
03030303hours
50505050min
17171717sec
Cart (empty) 0
WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER

WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER

WC29E0
249,00 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes postës elektronike brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat tanë me çelësin e produktit të bashkangjitur për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur.

Licenca e përdorur dhe e lënë pas dore nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë afat skadence

  Ri-përdorshme në rast të formatimit

  Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

Available
Altre 14 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2019 Datacenter"

BLINI WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER DHE SHFYTZONI NGA AFIABILITETI DHE PERFORMANCA E SAJ

Me edicionin e DataCenter të Windows Server 2019, kompania e softuerit me seli në Redmond shfrytëzon pikat e forta të Windows Server 2016 dhe ndihmon kompanitë e mëdha dhe organizatat të krijojnë një strukturë rrjeti aq të qëndrueshme sa edhe të fuqishme. Versioni i ri bazohet në përmirësime të shumta dhe funksione ekskluzive. Sistemi operativ i serverit ofron avantazhe të veçanta për kompanitë që duan të blejnë Windows Server 2019 DataCenter dhe ta përdorin në një "skenar cloud hibrid". Pjesë e paketës është, ndër të tjera, lidhja më e mirë me Microsoft Azure përmes përdorimit të veglës bazuar në shfletues "Project Honolulu".

Më shumë siguri në Windows Server 2019

Siguria vazhdon të jetë një problem i madh në zonën e serverëve. Me edicionin e DataCenter të Windows Server 2019, Microsoft përgjigjet përsëri ndaj kërcënimeve aktuale që vijnë nga World Wide Web dhe po përmirëson sistemin operativ të serverëve në pikat e shumta. Bashkëpunimi me Windows Defender Advanced Threat Protection është veçanërisht interesant për përdoruesit. Ky mekanizëm mbrojtje është i specializuar në zbulimin e kërcënimeve pa skedarë nënshkrimesh dhe mbrojtje të efektshme kundër root kit-ve dhe sulmeve zero-day përmes lidhjes cloud që nuk zbulohen nga skanerët tradicionalë antivirus. Gjithashtu, ekziston një kriptim më i thjeshtë dhe më i mirë, që përfshin edhe trafikun e rrjetit dhe makinat virtuale (VM).

Përditësimet e shpejta dhe integrimi më i mirë i Microsoft Azure

Përdoruesit e edicionit DataCenter të Windows Server 2019 përfitojnë gjithashtu nga përditësimet e Microsoft Express, të njohura tashmë nga sistemi operativ i desktop Windows 10. Avantazhi i madh është se përditësimet e reja express janë shumë më të vogla krahasuar me përditësimet delta që kanë qenë të zakonshme në serverat Windows deri më tani. Përditësimet e shpejta, që funksionojnë në mënyrë të ngjashme me backup-et e të dhënave që ndërtohen mbi njëri-tjetrin, jo vetëm që përshpejtojnë shkarkimin dhe instalimin, por edhe ulin numrin e ristartimeve të nevojshme për serverat në përdorim.

Versioni i ri karakterizohet gjithashtu nga një integrim më i ngushtë me Microsoft Azure. Kjo, nga ana tjetër, hap mundësi të reja për përdoruesit e edicionit të DataCenter të Windows Server 2019, si sincronizimi i thjeshtë i skedarëve, backup-i i të dhënave përmes Azure Backup ose ngarkimi i skedarëve të serverit me Azure Files nga cloud. Përveç lidhjes së klustereve me Microsoft Azure, ka gjithashtu mundësi të bëjë backup të të dhënave në cloud me ndihmën e asistentit të migrimit të arkivimit.

Një tjetër novitet lidhet me përmirësimin e virtualizimit të serverëve Linux me Windows Server 2019 dhe mbrojtjen e tyre përmes "VM të mbrojtura", që më parë ishte e mundur vetëm me serverat e Windows. Me Windows Server 2019, distribucionet e Linux mund tani të integrohen brenda instalimit të Windows përmes nën-sistemit të Windows për Linux. Kjo ka avantazhin që serverët Linux tani mund të menaxhohen me lehtësi nga serverat e Windows me urdhërat e Linux.

Koncepti i licencës fleksibël për organizatat e mëdha

Kompanitë që blenë Windows Server 2019 DataCenter vazhdojnë të përfitojnë nga një koncept licencimi i sofistikuar që ofron fleksibilitetin më të madh të mundshëm. Ashtu si edicioni standard i Windows Server 2019, edhe edicioni i DataCenter ka një licencë të varur nga hardueri përmes licencës së bazës, duke përfshirë pajisjet e qasjes dhe përdoruesit. Ashtu si për paraardhësin, "8-Core-Minimum" për procesor dhe "16-Core-Minimum" për server janë ende në fuqi.

Platforma

Windows

Procesor

Procesor i rekomanduar me të paktën 1.4 GHz, (single core), të paktën 1.3 GHz (multi core) - 3.1 GHz ose më shumë (single dhe multi core), mbështetje maksimale e 2 CPU socket

Memoria e punës

Rekomandohet së paku 2 GB RAM (ose 4 GB nëse Windows Server Essentials ekzekutohet si VM), 16 GB RAM, mbështetje maksimale e 64 GB

Karta grafike

n.d.

Karta audio

n.d.

Hard Disk

Hard disk i rekomanduar prej së paku 160 GB me një pjesë të sistemit prej së paku 60 GB kapacitet

Ekran

n.d.

Drive optik

Drive DVD (për instalimin nga DVD)