Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
03030303hours
58585858min
57575757sec
Cart (empty) 0
-50% Windows Server 2019 Essentials (STICKERS)

Windows Server 2019 Essentials (STIKERA)

59FW5G
Save 50% 152,49 € Tax included
304,99 €

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orëve nga pranimi i pagesës, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të reinstalohen në të njëjtin pajisje të aktivizimit. Duke blerë këtë produkt, do të merrni gjithashtu softuerin digital për t'u shkarkuar nga serverat e Microsoft me çelësin e produktit të bashkangjitur në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.


  Licencë e vlefshme për 1 pajisje

  I përputhshëm me Windows

  Stiker zyrtar adheziv

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadencë

  I rikuperueshëm në rast të formatimit

  Përditësimet vazhdojnë përherë

Unavailable product
Altre 41 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2019 Essentials"

Blej Windows Server 2019 Essentials dhe përfito nga zgjidhjet e përshtatura

Kompanitë që blejnë Windows Server 2019 Essentials, do të marrin versionin më të fundit të zgjidhjes së provuar server të Microsoft, që prej shumë vitesh ofron performanca të shkëlqyera biznesi. Si i paraprijësi i tij, Windows Server 2016 Essentials, versioni aktual i Essentials është i përshtatur specifikisht për nevojat e bizneseve të vogla dhe organizatave. Windows Server 2019 Essentials është ideal për organizatat që nuk kanë një hapësirë pune virtuale dhe është një zgjidhje e parë server. Alternativisht, mund të përdoret edhe si serveri kryesor në mjedise pune me shumë servera.

Më shumë siguri dhe më shumë cloud me Windows Server 2019 Essentials

Një nga inovacionet më të mëdha në krahasim me versionin e mëparshëm është integrimi më i ngushtë me Microsoft Azure përmes Windows Server 2019 dhe Project Honolulu për krijimin e një mjedisi cloud hibrid. Përveç kontrollit qendror përmes Project Honolulu, versioni aktual lejon, për shembull, backup përmes Azure File Sync dhe Azure Backup.

Me Windows Server 2019, Microsoft zgjeron opsionet e sigurisë së versionit 2016. Gjithashtu, ka një mbështetje më të mirë për Linux, duke përfshirë integrimin e komandave Linux si "tar" dhe "curl" në varg komandash. Gjithashtu, makinat virtuale Linux me Windows Server 2019 tani janë të mbrojtura nga makinat virtuale të mbrojtura.

Paketa e sigurisë përfundohet me mundësinë e enkriptimit të trafikut të rrjetit në mjedise virtuale dhe integrimin e "Windows Defender Advanced Threat Protection" (ATP). Ndër të tjera, ofron mbrojtje kundër sulmeve të cilat file i përcaktimit nuk është ende i zbuluar në skanerët e zakonshëm antivirus, për shembull kundër "sulmeve zero-day".

Përfitime shtesë për kompanitë që blejnë Windows Server 2019 Essentials

  • Falë mbështetjes së "Kubernetes", Windows Server Containers i Microsoft Windows Server 2019 mund të lidhen gjithashtu me Kubernetes”.
  • Aftësia për të ekzekutuar aplikacione dhe funksione tradicionale si ndarja e skedarëve dhe printime.
  • Krahasuar me Windows Server 2016, Core Image është ridimensionuar përsëri nga rreth 5 GB në rreth 1,7 GB; kjo çon në një gjurmë më të vogël digjitale dhe një zbatim më të shpejtë.
  • Lidhja e Windows Server 2019 me versionin aktual të "System Center" përveç administrimit qendror përmes RSAT dhe Project Honolulu.
  • Aftësia për të shtuar infrastruktura të Hyper-Converged Infrastructures (HCI) duke përdorur Mircosoft Azure dhe System Center, duke lejuar kompanitë të bashkojnë qendrat e të dhënave lokale me Microsoft Azure.
  • Microsoft Windows Server 2019 Essentials mbështet harduerin më të fundit dhe integron karakteristikat e njëjta dhe përmirësimet e Windows Server 2019 Standard, duke përfshirë shërbimet e migrimit të informacionit të sistemit dhe të arkivimit.

Koncepti i licencës ideale për bizneset e vogla

Bizneset e vogla, me Microsoft Windows Server 2019 Essentials, blejnë një software të fuqishëm që jo vetëm që nuk ka kufizime runtime, por bie në sy edhe për një koncept të thjeshtë të licencës. Ndalimisht nga versionet standard dhe DataCenter, edicioni Essentials nuk është i bazuar në bërthama, por në një licencë serveri. Prandaj, kompanitë nuk kanë nevojë për Licenca të Hyrjes së Klientit (CALs), sepse çdo instancë e softuerit kërkon blerjen e një licence, qoftë në ekzekutim virtual ose në harduer fizik. Windows Server 2019 Essentials ka një kufi prej 25 përdoruesish ose 50 pajisje, që e bën atë një zgjidhje ekonomike për organizatat e vogla.

Platforma

Windows

Procesori

Procesor i rekomanduar me të paktën 1,4 GHz, (single core), të paktën 1,3 GHz (multi core) - 3,1 GHz ose më shumë (single dhe multi core), mbështetje maksimale e 2 CPU socket

Memoria e punës

Rekomandohen të paktën 2 GB RAM (ose 4 GB nëse Windows Server Essentials ekzekutohet si VM), 16 GB RAM, mbështetje maksimale e 64 GB

Kartë grafike

t.t.

Kartë audio

t.t.

Hard Disk

Hard disk me të paktën 160 GB me një pjesëzim të sistemit prej të paktën 60 GB kapacitet

Ekran

t.t.

Njësi optike

Njësi DVD (për instalimin e DVD)