Whatsapp
Cart (empty) 0
WINDOWS SERVER 2019 - 10 PËRDORUES CALS

WINDOWS SERVER 2019 - 10 LICENCA PËRDORUESI CALS

DCQ673
170,79 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes emailit brenda pak minutash nga marrja e pagesës, është fjala për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt, do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur. 

Licenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)

  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë afat skadence

  Ri-përdorshme në rast formatimi

  Përditësimet e përhershme

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 25,62 €
10 10% Up to 170,79 €
25 15% Up to 640,45 €
50 20% Up to 1 707,88 €
Available
Altre 64 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2019 - 10 User CALs"

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 USER CAL: MË SHUMË FLEKSIBILITET PËR SISTEMIN

Për të shfrytëzuar plotësisht potencialin e një sistemi serveri të fuqishëm si Microsoft Server 2019, ai duhet të jetë sa më i fleksibël dhe të lejojë përdorimin bazuar në nevojat. Me ashtuquajturat Client Access License mund të blini licenca shtesë të biznesit me të cilat mund të zgjeroni sistemin operativ të serverit në një përdorues tjetër ose pajisje dhe të jepni qasje të plotë në sistem. Këtu Microsoft ofron dy variante, User CAL dhe Device CAL.

Cila është ndryshimi midis User CAL dhe Device CAL?

Çdo përdorues ose pajisje që duhet të lidhet me sistemin e serverit kërkon një licencë të vlefshme për Microsoft Server 2019. User CAL janë licenca të lidhura me një përdorues të caktuar. Në të kundërt, Device CAL lidhen me pajisjet. Pasi User CAL janë specifike për përdoruesin, çdo përdorues me licencë merr të dhënat e qasjes personale për sistemin. Kjo nga ana tjetër ka avantazhin e qasjes së plotë në sistemin nga çdo stacion pune. Asociimi i pajisjes, si me Device CAL, këtu nuk ekziston.

Kur është e dobishme përdorimi i User CAL për Microsoft Windows Server 2019?

Veçanërisht bizneset dhe organizatat që u lejojnë punonjësve të punojnë në mënyrë fleksibël, jo të lidhur me kompjuterin desktop të zyrës, përfitojnë nga përdorimi i tyre. Licencat e përdoruesit gjithashtu u lejojnë punonjësve të qasen në sistemin nga kompjuteri i lidhur nga zyra e shtëpisë ose notebooku i biznesit, duke u lejuar të qasen te të dhënat e kërkuara në mënyrë më të shpejtë dhe efikase.

Pasi User CAL janë të disponueshme si në formën individuale ashtu edhe në forma të pakove të licencave, bizneset mund të zgjerojnë sistemin e tyre sipas nevojës. Gjithashtu, User CAL e Microsoft Windows Server 2019 mund të kombinohen lirisht me Device CAL. Kjo pasojë lejon kursime financiare të konsiderueshme.

Inovacionet më të rëndësishme të Windows Server 2019

Duke blerë një Microsoft Windows Server 2019 User CAL, punonjësit mund të përfitojnë nga një sistem operativ i fuqishëm për serverë të disponueshëm në versionin e tij aktual me shumë funksione të reja dhe përmirësimin e detajeve.

Përditësimet e shpejta: siç ndodh me sistemin operativ desktop Windows 10, edhe versioni i ri i serverit përfshin përditësimet Express. Kjo nga ana tjetër redukton kohën e instalimit dhe ul numrin e ristartimeve të nevojshme.

Windows Defender Advanced Threat Protection: mbrojtja e avancuar ofron tek Windows Server 2019 një mbrojtje të avancuar kundër Root Kit dhe sulmeve Zero-Day. Shtohet këtu edhe një enkriptim më i mirë i të dhënave, trafikut të rrjetit dhe makinerive virtuale.

Integrimi i Linux: krahas versioneve të mëparshme, Windows Server 2019 ka përmirësuar konceptet e sigurisë për serverat Linux dhe integrimin e drejtpërdrejtë të distribucioneve Linux në instalimin e Windows.

Integrimi i Microsoft Azure: falë bashkëpunimit pothuajse perfekt midis Windows Server dhe Microsoft Azure, tani të dhënat mund të sinkronizohen lehtësisht dhe të bëhen backup përmes Azure Backup. Gjithashtu, personalizimi lejon lidhjen e klustereve me Microsoft Azure.

Kontejnerë më të mirë: përmes bashkëpunimit të gjerë me Kubernetes, Microsoft po mundëson funksionimin e mjediseve të kontejnereve hibride në Server 2019.

Storage Migration Assistent: shërbimi i migrimit të memorjes tani i ndihmon përdoruesit e një Microsoft Windows Server 2019 User CAL për të migruar të dhënat dhe serverin e skedarëve në Windows Server 2019. Mundësia për të shfrytëzuar më shumë pajisje si burim migrimi e bën migrimin më të lehtë se kurrë.

Platformë

Windows

Procesor

Rekomandohen procesorë me të paktën 1.4 GHz (Single-Core), të paktën 1,3 GHz (Multi-Core) - 3.1 GHz ose më të lartë (Single dhe Multi Core), mbështetje maksimale prej 2 CPU Socket

Memorje kryesore

Të paktën 2 GB RAM (ose 4 GB nëse Windows Server Essentials është i shpërndarë si VM), rekomandohen 16 GB RAM, mbështetje maksimale prej 64 GB

Kartë grafike

n.d.

Kartë audio

n.d.

Hard Disk

Të paktën 160 GB hapësirë në diskun e ngurtë me një pjesë të sistemit me një kapacitet minimal prej 60 GB

Ekran

n.d.

Pajisje optike

n.d.