Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
03030303hours
46464646min
30303030sec
Cart (empty) 0
WINDOWS SERVER 2019 ESENCIAL

WINDOWS SERVER 2019 ESENCIALE

V329DM
97,59 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes emailit brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë skadim, mund të instalohen përsëri në të njëjtën pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për t'u shkarkuar nga serverat tanë me të bashkangjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur.

Licenca e përdorur dhe braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Asistencë 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadim

  Ri-përdorueshme në rast formatimi

  Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

Available
Altre 39 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows Server 2019 Essentials"

Blej Windows Server 2019 Essentials dhe përfito nga zgjidhjet e personalizuara

Kompanitë që blejnë Windows Server 2019 Essentials, do të marrin versionin më të fundit të zgjidhjes së provuar të serverit të Microsoft, që prej vitesh ofron performanca të shkëlqyera biznesi. Ashtu si pararendësi i tij Windows Server 2016 Essentials, versioni aktual Essentials është përshtatur posaçërisht për nevojat e bizneseve të vogla dhe organizatave. Windows Server 2019 Essentials është ideal për organizatat që nuk kanë një hapësirë pune virtuale dhe është një zgjidhje e parë e serverit. Në alternativë, ai mund të përdoret edhe si server kryesor në mjedise pune me disa serverë.

Më shumë siguri dhe më shumë cloud me Windows Server 2019 Essentials

Një nga inovacionet më të mëdha krahasuar me versionin e mëparshëm është integrimi më i ngushtë me Microsoft Azure përmes Windows Server 2019 dhe Projektit Honolulu për krijimin e një mjedisi cloud hibrid. Përveç kontrollit qendror përmes Projektit Honolulu, versioni aktual lejon, për shembull, backup përmes Azure File Sync dhe Azure Backup.

Me Windows Server 2019, Microsoft zgjeron opsionet e sigurisë të versionit 2016. Gjithashtu, ka mbështetje më të mirë për Linux, duke përfshirë integrimin e komandave të Linuxit si "tar" dhe "curl" në varg komandash. Gjithashtu, makinat virtuale Linux me Windows Server 2019 tani janë të mbrojtura nga makinat virtuale të mbrojtura.

Paketa e sigurisë plotësohet nga mundësia e enkriptimit të trafikut të rrjetit në mjedise virtuale dhe nga integrimi i "Windows Defender Advanced Threat Protection" (ATP). Ndër të tjera, ofron në të njëjtën kohë mbrojtje ndaj sulmeve të cilat dosja e përcaktimit ende nuk është zbuluar në skanerët e zakonshëm antivirus, për shembull kundër "sulmeve zero-day". 

 Përfitime të tjera për kompanitë që blejnë Windows Server 2019 Essentials 

  • Falë mbështetjes së "Kubernetes", Windows Server Containers i Microsoft Windows Server 2019 mund të lidhen edhe me Kubernetes”.
  • Aftësia për të ekzekutuar aplikacione dhe funksione tradicionale si ndarja e skedarëve dhe printimeve.
  • Krahasuar me Windows Server 2016, Core Image është ridimensionuar përsëri nga rreth 5 GB në rreth 1,7 GB; si rrjedhojë, ka një gjurmë më të vogël digjitale dhe një implementim më të shpejtë.
  • Lidhja e Windows Server 2019 me versionin aktual të "System Center" përveç administrimit qendror përmes RSAT dhe Project Honolulu.
  • Aftësia për të shtuar infrastrukturat e Hyper-Converged Infrastructures (HCI) duke përdorur Mircosoft Azure dhe System Center, duke lejuar kompanitë të bashkojnë qendrat e të dhënave lokale me Microsoft Azure.
  • Microsoft Windows Server 2019 Essentials mbështet hardware-n më të fundit dhe integron të njëjtat karakteristika dhe përmirësime të Windows Server 2019 Standard, duke përfshirë shërbimet e migrimit të informacionit të sistemit dhe të magazinimit.

Koncepti i licencës ideal për bizneset e vogla

Bizneset e vogla, me Microsoft Windows Server 2019 Essentials, blejnë një softuer të fuqishëm që jo vetëm që nuk vjen me kufizime të kohës së ekzekutimit, por gjithashtu bie në sy për një koncept të thjeshtë të licencës. Ndërsa versionet standard dhe DataCenter, edicioni Essentials nuk është bazuar në bërthama, por në një licencë serveri. Prandaj, kompanitë nuk kanë nevojë për Client Access Licenses (CALs), pasi çdo instancë e softuerit kërkon blerjen e një licence, qoftë në ekzekutim virtual apo në hardware fizik. Windows Server 2019 Essentials ka një kufi prej 25 përdoruesish ose 50 pajisjesh, që e bën atë një zgjidhje ekonomike për organizatat e vogla.

Platforma

Windows

Procesori

Procesor i rekomanduar me të paktën 1,4 GHz, (single core), të paktën 1,3 GHz (multi core) - 3,1 GHz ose më shumë (single dhe multi core), mbështetje maksimale e 2 CPU socket

Memoria e punës

Rekomandohen të paktën 2 GB RAM (ose 4 GB nëse Windows Server Essentials ekzekutohet si VM), 16 GB RAM, mbështetje maksimale e 64 GB

Karta video

n.d.

Karta audio

n.d.

Disku i fortë

Disk i fortë prej të paktën 160 GB me një particion të sistemit prej të paktën 60 GB kapacitet

Ekran

n.d.

Drive optik

Drive DVD (për të instaluar DVD)