Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
03030303hours
49494949min
08080808sec
Cart (empty) 0
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 NDRYSHEM

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 NDRYSHEM

34GFD7
365,99 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes emailit brenda disa minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licencat digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshi të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur. 

Licenca e përdorur dhe e lënë pas dore nga pronari i mëparshëm sipas vendimit të Gjykatës së Bashkimit Evropian C-128/2011 (shiko)


  Licencë e vlefshme për 1 pajisje

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Asistencë 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë afat skadence

  Mund të përdoret sërish në rast formatimi

  Përditësime të vazhdueshme

Available
Altre 45 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacion mbi produktin "Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise"

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE - ZGJIDHJA E SOFTUERIT IDEAL PËR NDËRMARRJET E MËDHA

Bazuar në versionin e vitit 2016, Microsoft ka përmirësuar në pikat kyçe softuerin për serverin e transportimit të email-eve dhe groupware, të përdorur në shumë kompani me një mjedis Windows. Ndërmarrjet që blejnë Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, tani mund të përfitojnë nga menaxhimi më i fuqishëm i qendrueshëm dhe arkivimi i detyrave, kontakteve, takimeve dhe email-eve të Microsoft.

Në dallim nga versioni standart i Microsoft Exchange, versioni aktual i Enterprise është i përshtatur për nevojat e ndërmarrjeve të mëdha. Mbështetja deri në 100 baza të dhënash, secila me një volum prej 2 terabyte, është e veçantë. Për krahasim: Exchange Server 2019 Standard, i përshtatur për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, mbështet vetëm 5 baza të dhënash.

Kërkimi Bing, funksionet e sekretarisë telefonike dhe kalendari i rishikuar

Përdoruesit që blejnë dhe përdorin Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise për herë të parë, do të vërejnë menjëherë disa ndryshime të rëndësishme. Ndryshimi më i dukshëm për përdoruesit përfundimtarë është sistemi i rishikuar i kalendarit, i cili në versionin e tij aktual bazohet në modelin e Office 365 dhe ka gjithashtu një ndarje të thjeshtë të kalendarit. Gjithashtu, me cmdlet shtesë PowerShell dhe funksionin e ri të integruar "Do not Forward", administratorët do të kenë aftësi të reja dhe më të mira të menaxhimit duke filluar nga versioni 2019 e tutje. Këto përfshijnë funksionet "Remove-CalendarEvents" dhe "Add-MailboxFolderPermission", të cilat përdoren për të caktuar lejet e delegimit.

Me Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, Microsoft gjithashtu heq kërkimin FAST nga softueri dhe e zëvendëson me motorin e kërkimit Bing. Informacionet dhe indekset e kërkimit tani janë pjesë e bazës së të dhënave të kutive të postës elektronike. Përveç kërkimit të vjetër, është eliminuar edhe mbështetja për mesazhet e unifikuara, kështu që funksionet e postës së zërit të softuerit tani funksionojnë gjithashtu përmes postës së zërit në cloud. Si rezultat, janë të nevojshme Skype for Business 2019 ose Office 365.

Më shumë performancë për nevoja më të mëdha

Fakti që ndërmarrjet e mëdha në veçanti po blenë Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise, është për shkak të mbështetjes tradicionale të sistemeve të serverëve të fuqishëm. Microsoft përgjigjet ndaj kësaj nevoje edhe në versionin aktual duke zgjeruar RAM maksimale të mbështetur nga 192 GB në 256 GB. Rregullimi i performancës shkon më tej në lidhje me performancën e CPU. Exchange Server 2019 bie në sy për dyfishimin e numrit maksimal të procesorëve të mbështetur nga 24 në 48. Mbështetja e plotë e njësive SSD si ruajtje buffer ofron optimizim të mëtejshëm të performancës, e dukshme në funksionimin e drejtpërdrejtë.

Karakteristikat e zgjedhura të Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise

- Autentifikim i sigurtë me anë të çertifikatave

- Filtri SmartScreen dhe Filtri Inteligjent i Mesazheve (IMF)

- Hyrja në Web përmes aplikacionit Web të Outlook

- Parandalim i plotë i humbjes së të dhënave (DLP)

- Lidhja e softuerit antivirus të palëve të treta përmes Anti-Virus-API

- Libri i plotë i adresave me listë të zezë dhe të bardhë

- Zgjerimi maksimal i kujtesës së mbështetur deri në 256 GB

- Mbështetje e plotë për njësitë SSD si cache

- Dyfishimi i numrit të procesorëve të mbështetur nga 24 në një maksimum prej 48

- 100 baza të dhënash me 2 terabyte secila

- Motori i kërkimit Bing zëvendëson kërkimin e FAST

 Përdorim i pakufizuar dhe licensa fleksibël

Ndërmarrjet mund të blejnë licensa për qasje të klientit (CAL) për përdorimin e Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise. Këto janë të disponueshme si licensa përdoruesi (User-CAL) ose licensa bazuar në pajisje (Device-CAL) dhe lejojnë një përdorim fleksibël dhe ekonomik. Gjithashtu, ka mundësinë për të blerë një licencë për një konektor të jashtëm. Për më tepër, përdoruesit e jashtëm si klientë ose furnizues kanë qasje të drejtpërdrejtë në Exchange duke thjeshtuar, kështu, procese të shumta. Për më tepër, përdorimi i Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise është i pakufizuar në kohë.

Platformë

Windows

Sistemi operativ i mbështetur

Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019

Procesor

CPU Intel me arkitekturë x64. Kjo duhet të mbështesë arkitekturën Intel 64 "Intel EM64T". Në alternativë, është e nevojshme një CPU AMD që mbështet platformën "AMD64”.

Memorie e punës

Të paktën 4 GB RAM (për qasje të klientit), të paktën 8 GB RAM (kutia e postës elektronike)

Skeda grafike

n.a.

Skeda audio

n.a.

Disk i fortë

Të paktën 30 GB hapësirë në disk në njësinë e instalimit të Exchange

Ekran

n.a.

Njësi optike

n.a.