Whatsapp

SCONTO -50% - usa il codice 50SPEC valido senza minimo ordine

00000000days
23232323hours
35353535min
55555555sec
Cart (empty) 0
Windows 8 Pro (STIKERA)

Windows 8 Pro (STIKERA)

469DWE
30,49 € Tax included

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh nga marrja e pagesës, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni gjithashtu softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat e Microsoft me çelësin e produktit të bashkangjitur në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur.


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

   E përshtatshme për Windows

  Ngjitësi i zyrtar

   Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Pa asnjë afat skadimi

  I rikuperueshëm në rast të formatimit

  Përditësime të përhershme

Unavailable product
Altre 30 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows 8 Pro"

Windows 8 Professional është pasardhësi i Windows 7 Professional dhe Windows 7 Ultimate. Është i drejtuar për biznese të vogla dhe përdorues profesionistë. Ndërfaqja e re e Windows 8 Pro, transformon përvojën e desktopit klasik në një përvojë moderne me ekran me prekje. Programet dhe funksionet e integruara janë më të shpejta dhe me performancë të lartë, ashtu siç është i optimizuar gjithashtu edhe sistemi i tërë, për të lejuar një përdorim të këndshëm të kompjuterit tuaj.

Microsoft Windows 8 Pro ofron më shumë fuqi

Versioni i ri i Windows 8 është Windows 8 Professional, i cili ofron performanca më të mira dhe shumë funksione të reja. Ndryshimi kryesor në Microsoft Windows 8 Pro qëndron në ndërfaqen e re të përdoruesit në “stilin Metro” me ikonat tipike në formë “pllaka”. Kështu sistemi mund të përdoret në mënyrë identike në platformën klasike dhe në atë me prekje. Pavarësisht ndërfaqes së re të përdoruesit, sistemi operativ Windows 8 Pro është i menaxhueshëm në mënyrë perfekte, në çdo kompjuter, me tastierë dhe maus të përshtatshëm. Karakteristikat e përdorimit të lehtë, tipike për Microsoft Windows, janë zgjeruar më tej, duke lejuar lëvizjen më të shpejtë dhe rritjen e produktivitetit. Gjithashtu, falë optimizimit të Task-Manager, pajisja juaj do të jetë më efikase. Funksionet e reja dhe programet e reja si Windows Explorer i ri ose Windows Store do të risjellin sistemin me përmbajtje të reja dhe potencial të ri.

Novitetet në Microsoft Windows 8 Pro

Windows 8 Professional i ri bind me optimizimin e tij, me funksionet e reja dhe programet e reja. Më poshtë disa nga funksionet e integruara:

Ndërfaqja e përdoruesit me “pllaka” është optimizuar për funksionimin me ekran prekje

Internet Explorer 11: Web browser i ri

Menaxhimi i transferimit të të dhënave: është e mundur të pezullosh dhe të vazhdosh operacionet e kopjimit të të dhënave

Përditësimi i Task Manager: performanca më e mirë për menaxhimin e proceseve

Windows Store i ri: Për të shkarkuar në mënyrë të thjeshtë dhe të sigurt aplikacionet moderne

Windows Defender: antispyware

Aplikacionet standarde si ato për menaxhimin e fotove, video dhe muzikës, janë më të thjeshta për t'u përdorur, më të zhvilluara dhe përditësohen vazhdimisht. Shumë funksione si: Menaxhimi i grupeve, Hyrja në domaine, Menaxhimi i largët, File System Encrypting, janë të disponueshme vetëm në këtë version të Windows. Me Windows 8 Pro është e mundur gjithashtu nisja e sistemit nga hard disk virtual.

Optimizimet e Windows 8 Professional

Microsoft Windows 8 Pro siguron jo vetëm një shërbim të përdoruesit të lehtë, por edhe përmirësime teknike të rëndësishme si p.sh. prezantimin e UEFI në vend të BIOS-it të zakonshëm apo integrimin e Secure Boot që bllokon softuerët e dëmshëm gjatë nisjes. Gjithashtu, në Windows 8 Professional, Windows Explorer është përditësuar me një shirit të ri të veglave multifunksionale, në mënyrë që komandat më të përdorura të jenë të zgjedhura direkt. Një karakteristikë e re e interesante është ajo që mund të përdorësh direkt skedarët ISO pa ndihmën e ndonjë softueri shtesë.

Microsoft Windows 8 Pro, një sistem operativ i sigurt dhe i fuqishëm

Bizneset e vogla dhe përdoruesit e përvojë, do të jenë shumë të mbështetur në punën e tyre nga sistemi operativ Windows 8 Professional. Optimizimi i ndërfaqes së përdoruesit, lehtëson qasjen në dokumentet dhe programet kryesore. Rritja e performancës, e arritur falë optimizimeve të ndryshme të sistemit, ofron një platformë të punës të sigurt dhe të fuqishme. Prezantimi i karakteristikave dhe programeve të reja, do të lejojë një procedurë të punës të shkurtër dhe funksionale. Në përgjithësi, Microsoft ofron me sistemin operativ Windows 8 Pro një partner të besueshëm të punës, si për pajisjet me ekran me prekje, ashtu edhe për kompjuterët e desktopit klasik.

WINDOWS 8 PROFESSIONAL - KËRKOHET SISTEM

Platformë

 Windows

Sistemet operative të mbështetura

 Windows 8

Procesor

 Procesor të paktën 1 GHz që mbështet standardet PAE, NX dhe SSE2

RAM

 1 Gb për 32-Bit ose 2 Gb për 64-Bit

Disk i fortë

 16 GB për sisteme operative 32-Bit ose 20 GB për sisteme operative 64-Bit

Karta grafike

 DirectX 9 ose më të lartë me Driver WDDM 1.0

Karta audio

 /