Whatsapp
Cart (empty) 0
MICROSOFT WINDOWS 8.1

MICROSOFT WINDOWS 8.1

V873FI
19,40 € Tax included

Dërgesa e dorëzuar digjitalisht përmes postës elektronike brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, mund të rinstalohen në të njëjtën pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverët tanë me bashkangjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të duhur.

Licenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)

 Licenca e vlefshme për 1 pajisje

 E përputhshme me Windows

 Dorëzim Digjital i menjëhershëm

 Suport 24/7 edhe në Whatsapp

 Asnjë afat skadimi

 Ri-përdorim në rast të formatimit

 Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 2,91 €
10 10% Up to 19,40 €
25 15% Up to 72,74 €
50 20% Up to 193,98 €
Available
Altre 77 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows 8.1"

Windows 8.1 është pasardhësi i Windows 7 Professional dhe Windows 7 Ultimate. Është i drejtuar ndaj bizneseve të vogla dhe përdoruesve profesionistë. Ndërfaqja e re e Windows 8.1, transformon përvojën e desktopit klasik në një përvojë moderne me ekran prekes. Programet dhe funksionet e integruara janë më të shpejta dhe më performante, si dhe sistemi i tërë është më i optimizuar, duke lejuar një përdorim të këndshëm të kompjuterit tuaj.

Microsoft Windows 8.1 ofron më shumë fuqi

Versioni i ri i Windows 8 është Windows 8.1fessional, i cili ofron performanca më të mira dhe shumë funksione të reja. Ndryshimi kryesor në Microsoft Windows 8.1 qëndron në ndërfaqen e re të përdoruesit në “Metro style” me ikonat karakteristike “mattonella”. Kështu sistemi mund të përdoret në mënyrë identike në platformën klasike dhe në platformën Touch. Pavarësisht nga ndërfaqja e re e përdoruesit, sistemi operativ Windows 8.1 është i menaxhueshëm plotësisht, në çdo kompjuter, me tastierë dhe maus të përshtatshëm. Karakteristikat User-Friendly të tipit të Microsoft Windows, janë zgjeruar edhe më tej, duke lejuar të lëvizni më shpejt dhe duke rritur kështu produktivitetin. Për më tepër, falë optimizimit të Task-Manager, pajisja juaj do të jetë më efikase. Funksionet e reja dhe programet e reja si Windows Explorer i ri ose Windows Store do të inovojnë sistemin me përmbajtje të reja dhe potencial të ri.

Novitetet në Microsoft Windows 8.1

Windows 8.1fessional i ri bind me optimizimin e tij, me funksionet e reja dhe programet e reja. Më poshtë disa funksione të integruara:

Ndërfaqja e përdoruesit “piastrelle” është optimizuar për funksionimin e ekranit prekës

Internet Explorer 11: Shfletuesi i ri i internetit

Menaxhimi i transferimit të të dhënave: është e mundur të ndalosh dhe të vazhdosh operacionet e kopjimit të të dhënave

Përditësimi i Task Manager: performanca më të mira për menaxhimin e proceseve

Windows Store i ri: Për të shkarkuar në mënyrë të thjeshtë dhe të sigurt aplikacionet moderne

Windows Defender: antispyware

Aplikacionet standarde si ato për menaxhimin e fotove, videove dhe muzikës, janë më të thjeshta për t'u përdorur, më të zhvilluara dhe përditësuar vazhdimisht. Shumë funksione si: Menaxhimi i grupeve, Qasja në domainet, Menaxhimi i largët, Enkriptimi i sistemit të skedarëve, janë në dispozicion vetëm në këtë version të Windows. Me Windows 8.1 është e mundur gjithashtu nisja e sistemit nga dysku i fortë virtual.

Optimizimet e Windows 8.1

Microsoft Windows 8.1 siguron jo vetëm një shërbim User-Friendly por edhe përmirësime të rëndësishme teknike si p.sh. hyrja e UEFI në vend të BIOS-it konvencional ose integrimi i Secure Boot që bllokon çdo software të dëmshëm gjatë nisjes. Gjithashtu, në Windows 8.1fessional është përditësuar Windows Explorer me një shirit të ri të veglave multifunksionale, në mënyrë që komandat më të përdorura të jenë të zgjedhura drejtpërdrejt. Një karakteristikë tjetër e re interesante është ajo që mund të përdorni drejtpërdrejt skedarët ISO pa ndihmën e ndonjë software shtesë.

Microsoft Windows 8.1, një sistem operativ i sigurt dhe i fuqishëm

Bizneset e vogla dhe përdoruesit e përvojë, do të mbështeten fort në punën e tyre nga sistemi operativ Windows 8.1fessional. Optimizimi i ndërfaqes së përdoruesit, lehtëson qasjen në dokumentet dhe programet kryesore. Rritja e performancave, e arritur falë optimizimeve të ndryshme të sistemit, ofron një platformë pune të sigurt dhe të fuqishme. Hyrja e karakteristikave dhe programeve të reja, do të lejojë një procedurë pune të shkurtër dhe funksionale. Në tërësi, Microsoft ofron me sistemin operativ Windows 8.1 një partner të besueshëm të punës, si për pajisjet me ekran prekës, ashtu edhe për kompjuterët e desktopit klasik.