Whatsapp

SCONTO -50% - usa il codice 50SPEC valido senza minimo ordine

00000000days
23232323hours
47474747min
32323232sec
Cart (empty) 0
Windows Server 2008 R2 (STICKERS)

Windows Server 2008 R2 (STIKERA)

52RN3W
304,99 € Tax included

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh nga marrja e pagesës, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, mund të rinstalohen në të njëjtën pajisje të aktivizimit. Duke blerë këtë produkt, do të merrni gjithashtu softuerin digjital për tu shkarkuar nga serverat e Microsoft, me bashkëngjitjen e çelësit të produktit në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.


  Licenca është e vlefshme për 1 pajisje

  E përshtatshme me Windows

 Stiker zyrtar 

  Asistencë 24/7 edhe në Whatsapp

  Pa afat skadimi

 Ri-përdorshme nëse formatohet

  Përditësime të përhershme

Unavailable product
Altre 29 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows Server 2008 R2 Standard"

Windows Server 2008 R2 Standard është versioni i pasardhës i Windows Server 2008 Standard, të dyja bazuar në Windows 7. Shumë funksione të reja, si mbështetja e DirectAccess dhe disponueshmëria më e madhe e punës me 256 procesorë logjikë, si dhe shumë përmirësime dhe programe, e bëjnë Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard optimal për biznesin tuaj.

Mbajtja optimale e serverit dhe virtualizimi me Windows Server 2008 R2 Standard

Windows 2008 R2 Standard është sistemi operativ i drejtuar ndaj kompanive të çdo madhësie. Ai përfshin shumë funksione të reja, sidomos në fushat e menaxhimit, virtualizimit, balancimit të ngarkesës së rrjetit dhe transferimit të të dhënave. Kjo është e mundur falë modaliteteve të ndryshme të menaxhimit në dispozicion. Server Manager është përgjegjës për administrimin qendror të funksioneve dhe rolleve, ai mundëson një panoramë mbi gjendjen e sistemit dhe të çdo komponenti për një shikim të plotë të ngjarjeve.

Modalitetet e tjera të menaxhimit në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard janë të përfshira në snap-in MMC, si dhe një ndërfaqe WMI të integruar, si dhe mundësinë e menaxhimit përmes PowerShell. Me platformën e virtualizimit Hyper-V, Windows 2008 R2 Standard ofron një ambient optimal të virtualizimit, me të cilin është e mundur të virtualizohen sistemet e plota të serverit.

Performanca më e mirë me funksionet e përmirësuara

Përmes rindërtimit të stekut të komunikimit, shpejtësia efektive e Windows Server 2008 R2 Standard është trefishuar krahasuar me Windows Server 2003. Gjithashtu, ngarkesa e transmetimit është ndarë, falë një balancimi inteligjent, në më shumë sisteme. Win Server 2008 R2 Standard mbështet IPv6 dhe IPv4.

Kërkesat e sistemit për Windows 2008 R2 Standard, krahasuar me versionin e mëparshëm, janë pak më të larta, në termat e procesorit dhe diskut të fortë. Do të jetë e nevojshme së paku 1,4 GHz në vend të 1 GHz së mëparshme dhe një hapësirë në disk prej së paku 32 GB, në krahasim me 10 GB të versionit të mëparshëm.

Çfarë ka të re në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard

Shumë programe dhe funksione të reja ofrojnë mbështetje optimale dhe një sistem Server të besueshëm. Inovacionet më të rëndësishme të Win Server 2008 R2 Standard janë:

  • Active Directory: menaxhimi i përdoruesve dhe burimeve
  • Terminal Service i përmirësuar: Shtuar funksione të reja
  • PowerShell: alternativë moderne për utilitetin e rreshtit të komandave
  • IIS 7.0: versioni i ri i Internet Information Services me mbështetje për SSL, PHP dhe HTML
  • BitLocker: program për kriptimin e të dhënave
  • Server Core: version minimal i sistemit operativ
  • Siguria në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard

Windows 2008 R2 Standard ofron në radhë të parë një shërbim të shkëlqyeshëm të sigurisë me shumë funksione te reja të mbrojtjes përveç shumë përmirësimeve funksionale dhe optimizimeve. Këto përfshijnë Network Access Protection (NAP) që analizon pa ndërprerje trafikun e rrjetit dhe gjendjet e klientëve për të zbuluar kushte jo të sigurta.

Mbështetja e firewall-it është e shkëlqyeshme, ashtu siç janë edhe konfigurimet e firewall-it dhe politikat e IPsec të snap-in-it administrativ të ri. Konfigurimet e mbivendosjes janë më të lehta për t'u parë nëpërmjet një front-end-i të përbashkët. Karakteristikat e tjera kryesore të sigurisë përfshijnë Cryptography Next Generation për aplikacione kriptografike, Read only Domaincontroller i dobishëm në zona kritike për sigurinë, si dhe strategjitë e izolimit të DC. Ky i fundit përdoret për të menaxhuar burimet dhe domenet e izoluara plotësisht, themelimi i rrjeteve logjike brenda një rrjeti fizik.

WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD - KËRKESAT E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistemet operative të mbështetur

 Windows Server 2008 R2 Standard

Procesori

Procesor i 1 GHz për 32 bit ose i paktën 1,4GHz për 64 bit

Procesor i rekomanduar 2 GHz ose më i lartë

RAM

Të paktën 512 MB

E rekomanduar: 2 GB RAM ose më shumë

Maksimumi:

për sistemet 32-Bit 4 GB (Standard Edition) 64 GB (Enterprise ose Datacenter)

Maksimumi:

për sisteme 64-Bit 32 GB (Standard Edition) ose 2 TB (Enterprise Edition, Datacenter

Edition dhe Sistemet bazuar në Itanium)

Disku i fortë

Të paktën 10 GB

E rekomanduar: 40 GB (instalim i plotë) ose 10 GB (instalimi i Server Core)

Karta grafike

Super VGA (800 x 600) ose Monitor me rezolucion më të lartë

Karta e zërit

 /