Whatsapp

SCONTO -50% - usa il codice 50SPEC valido senza minimo ordine

00000000days
22222222hours
24242424min
53535353sec
Cart (empty) 0
WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

47DFU5
30,38 € Tax included

Dërgesa jepet digjitalisht përmes emailit brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të riinstalohen në të njëjtën pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverët tanë me bashkëngjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim korrekt.

Licenca e përdorur dhe e lënë pas dore nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  E përshtatshme me Windows

  Dorzim Digjital i menjëhershëm

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Pa asnjë afat skadimi

  Ri-përdorshme në rast të formatimit

  Përditësimet vazhdojnë përgjithmonë

Available
Altre 46 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2008 R2 Standard"

Windows Server 2008 R2 Standard është versioni pasardhës i Windows Server 2008 Standard, të dyja bazuar në Windows 7. Shumë funksione të reja, si mbështetja e DirectAccess dhe gatishmëria maksimale e punës me 256 procesorë logjikë, si dhe shumë përmirësime dhe programe, bëjnë Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard ideal për biznesin tuaj.

Mënaxhimi optimal i serverit dhe virtualizimi me Windows Server 2008 R2 Standard

Windows 2008 R2 Standard është sistemi operativ i drejtuar ndaj kompanive të çdo madhësie. Përfshin shumë funksione të reja, veçanërisht në fushat e menaxhimit, virtualizimit, balancimit të ngarkesës së rrjetit dhe transferimit të të dhënave. Kjo është e mundur falë modaliteteve të ndryshme të menaxhimit në dispozicion. Server Manager është përgjegjës për administrimin qendror të funksioneve dhe rolleve, ai ofron një pasqyrë mbi gjendjen e sistemit dhe të çdo komponenti për një shfaqje të plotë të ngjarjeve.

Modalitetet e tjera të menaxhimit në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard janë të integruara në MMC snap-in, si dhe një ndërfaqe WMI të integruar, si dhe mundësinë e menaxhimit përmes PowerShell. Me platformën e virtualizimit Hyper-V, Windows 2008 R2 Standard ofron një ambient optimal të virtualizimit, me të cilin është e mundur të virtualizohen sistemet e plota të serverit.

Performanca më e mirë me funksionet e përmirësuara

Përmes një riprojektimi të shtresës së komunikimit, shpejtësia efektive e Windows Server 2008 R2 Standard është triplicuar në krahasim me Windows Server 2003. Për më tepër, ngarkesa e transmetimit është e ndarë, falë një balancimi inteligjent, në më shumë sisteme. Win Server 2008 R2 Standard mbështet IPv6 dhe IPv4.

Kërkesat e sistemit për Windows 2008 R2 Standard, në krahasim me versionin e mëparshëm, janë pak më të larta, në terma të procesorit dhe diskut të vështirë. Do të jetë e nevojshme së paku 1,4 GHz në vend të 1 GHz të mëparshëm dhe hapësirë diskut prej së paku 32 GB, në krahasim me 10 GB të versionit të mëparshëm.

Çfarë ka të re në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard

Shumë programe dhe funksione të reja ofrojnë mbështetje optimale dhe një sistem Server të besueshëm. Inovacionet më të rëndësishme të Win Server 2008 R2 Standard janë:

  • Active Directory: menaxhimi i përdoruesve dhe burimeve
  • Terminal Service i përmirësuar: Shtuar funksione të reja
  • PowerShell: alternativë moderne për utilitat e linjës së komandës
  • IIS 7.0: version i ri i Internet Information Services me mbështetje për SSL, PHP dhe HTML
  • BitLocker: program për të kriptuar të dhënat
  • Server core: version minimal i sistemit operativ
  • Siguria në Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard

Windows 2008 R2 Standard ofron në radhë të parë një shërbim të shkëlqyer të sigurisë me shumë funksione të reja të mbrojtjes përveç shumë përmirësimeve funksionale dhe optimizimeve. Këto përfshijnë Network Access Protection (NAP) që analizon pa ndërprerje trafikun e rrjetit dhe gjendjet e Klientëve për të zbuluar kushte jo të sigurta.

Mbështetja e firewallit të integruar është e shkëlqyeshme, si dhe konfigurimet e firewallit dhe politikat IPsec të snap-in administrativ të ri. Konfigurimet e mbivendosjes janë më të lehta për t'u shfaqur përmes një front-end të përbashkët. Karakteristikat e tjera kyçe të sigurisë përfshijnë Cryptography Next Generation për aplikacione kriptografike, Read only Domaincontroller e dobishme në zonat kritike për sigurinë, si dhe strategjitë e izolimit të DC. Kjo e fundit përdoret për të menaxhuar burimet dhe domenet në mënyrë të plotësisht të izoluar, themelimi i rrjeteve logjike brenda një rrjeti fizik.

WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD - KËRKESAT E SISTEMIT

Platforma

 Windows

Sistemet operative të mbështetura

 Windows Server 2008 R2 Standard

Procesori

Procesor të paktën 1 GHz për 32 bit dhe të paktën 1,4GHz për 64 bit

Procesor i rekomanduar 2 GHz ose më i lartë

RAM

Të paktën 512 MB

E rekomanduar: 2 GB RAM ose më shumë

Maksimalisht:

për sisteme  32-Bit 4 GB (Edicioni Standard) 64 GB (edicionet Enterprise ose Datacenter)

Maksimalisht:

për sisteme  64-Bit 32 GB (Edicioni Standard) ose 2 TB (Enterprise Edition, Datacenter 

Edition dhe Sisteme bazuar Itanium)

Disku i fortë

Të paktën 10 GB

E rekomanduar: 40 GB (instalim i plotë) ose 10 GB (Instalim Server Core)

Karta grafike

Super VGA (800 x 600) ose Monitor me rezolucion më të lartë

Karta audio

 /