Whatsapp
Cart (empty) 0
WINDOWS SERVER 2008 NDERMARRJA

WINDOWS SERVER 2008 NDERMARRJA

VD4W22
97,59 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes postës elektronike brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licence digjitale ESD, të gjitha çelësat e produktit janë origjinalë dhe nuk kanë skadim, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt, do të merrni softuerin digjital për t'u shkarkuar nga serverët tanë me bashkangjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.

Licenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  E përshtatshme për Windows

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadim

  Ri-përdorueshme në rast të formatimit

  Përditësime të vazhdueshme

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 14,64 €
10 10% Up to 97,59 €
25 15% Up to 365,95 €
50 20% Up to 975,88 €
Available
Altre 76 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacione për produktin "Windows Server 2008 Enterprise"

Windows Server 2008 Enterprise është krijuar kryesisht për kompanitë që përdorin një ose më shumë servera. Shumë karakteristika të reja dhe optimizime në Windows Server Enterprise 2008 ofrojnë mbështetje optimale për kompaninë tuaj. Funksionet si Hyper-V, Network Access Protection, Active Directory ose PowerShell ju lejojnë të optimizoni rrjedhën e punës. Përmirësime teknike të sistemit si p.sh. mbështetja për më shumë memorie ose rritja e shpejtësisë së transmetimit të të dhënave, janë avantazhe të tjera të Windows Server Enterprise 2008.

Çfarë ofron Microsoft Windows Server 2008 Enterprise

Sistemi operativ Windows Server 2008 Enterprise është projektuar për kompanitë dhe ofron shumë karakteristika dhe programe për një funksionim të serverit, optimal, të suksesshëm dhe pa probleme. Për këtë qëllim, licencat për instancat virtuale, krahasuar me versionin standart, janë katërfishuar. Microsoft Windows Server 2008 Enterprise mundëson dhënien e licencave të nevojshme falë “Virtual Image Use Rights “. Falë platformës së përfshirë të virtualizimit Hyper-V, ju jeni në gjendje të virtualizoni sisteme të plota serverësh. Me Hyper-V, Win Server 2008 Enterprise jo vetëm që virtualizon sistemin, por gjithashtu menaxhon edhe burimet fizike.

Për sa i përket menaxhimit të kompjuterit, Windows Server Enterprise 2008, disponon disa modalitete. Ju mund të përdorni një Server Manager të qendrueshëm me funksione WMI të integruara - një ndërfaqe për shtimin e skriptave të menaxhimit, ose në alternativë programin cmd.exe, skripta të ndryshme ekzistuese për përdorimin e PowerShell. Me instalimin bazë të ashtuquajturit bërthamë, ju mund të keni ndërfaqen e përdoruesit të Windows Server 2008 Enterprise dhe të menaxhoni operacionet, p.sh. përmes skriptave. Kjo sjell si avantazh kursimin e burimeve. Instalimi i Bërthamës, ju ofron një version minimal të Windows Server Enterprise 2008 me karakteristikat dhe programet kryesore.

Karakteristikat e reja të Microsoft Windows Server 2008 Enterprise

Numri i programeve dhe karakteristikave të reja të Windows Server 2008 Enterprise rrit pak kërkesën për hapësirë memorje dhe fuqi përpunimi. Në Win Server 2008 Enterprise, mund të gjeni shumë optimizime inxhinierike që lejojnë shpejtimin e sistemit, pavarësisht rritjes së numrit të funksioneve në dispozicion. Kështu, me Server 2008, ka qenë e mundur të zgjerohet numri i detyrave të mundshme:

  • Instalimi i bërthamës: Sistemi operativ i serverit pa ndërfaqe grafike
  • Active Directory: mjet për menaxhimin e llogarive të përdoruesit dhe burimeve
  • Hot Add Memory: Për shtimin e modulave të kujtesës edhe gjatë funksionimit të sistemit
  • IIS 7.0: version i ri i Internet Information Services me mbështetje për SSL, PHP dhe HTML
  • Terminal Services i fuqizuar me funksione të reja
  • BitLocker: Shërbim për kriptimin e të dhënave

Përmirësime të mëtejshme në Microsoft Windows Server 2008 Enterprise janë të lidhura, për shembull, me rritjen e shpejtësisë së transmetimit të të dhënave, shumë më e madhe krahasuar me versionet më të vjetra të sistemit operativ të Serverit.

Windows Server 2008 Enterprise dhe karakteristikat e tij të sigurisë

Stabiliteti dhe siguria e sistemit operativ luajnë një rol thelbësor. Disa karakteristika të reja të Win Server 2008 Enterprise janë prezantuar në lidhje me sigurinë, si për shembull një Domain-Controller që imponon vetëm leximin për zonat kritike të sigurisë ose funksione të tjera të mbrojtjes si një Network Access Protection i integruar dhe një Firewall i përmirësuar, për një mbrojtje optimale të serverit.

WINDOWS SERVER 2008 ENTERPRISE  - KËRQESA TË SISTEMIT

Platforma

Windows

Sistemet operative të mbështetur

Windows Server 2008 Enterprise

Procesori

Procesor të paktën 1 GHz për 32 bit ose të paktën 1,4GHz për 64 bit

Procesor i këshilluar 2 GHz ose më i lartë

RAM

Të paktën 512 MB

Këshilluar: 2 GB RAM ose më shumë

Maksimumi:

për sisteme 32-Bit 4 GB (Edicioni Standart) 64 GB (edicionet Enterprise ose Datacenter)

Maksimumi:

për sisteme 64-Bit 32 GB (Edicioni Standart) ose 2 TB (Edicioni Enterprise, Datacenter

Edicioni dhe Sistemet bazuar në Itanium)

Disku i fortë

Të paktën 10 GB

Këshilluar: 40 GB (instalim i plotë) ose 10 GB (Instalim Server Core)

Karta grafike

Super VGA (800 x 600) ose Monitor me rezolucion më të lartë

Karta audio

 /