Whatsapp
Cart (empty) 0
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD

39CIA1
54,78 € Tax included

Dërgesa dorëzohet digjitalisht përmes postës elektronike brenda pak minutash nga marrja e pagesës, bëhet fjalë për licenca digjitale ESD, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadence, mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivizimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat tanë me bashkangjitur çelësin e produktit për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.

Licenca e përdorur dhe e braktisur nga pronari i mëparshëm sipas vendimit C.E. C-128/2011 (shiko)


  Licencë e vlefshme për 1 pajisje

  I përputhshëm me Windows

  Dorëzim Digjital i menjëhershëm

  Mbështetje 24/7 edhe në Whatsapp

  Pa skadencë

  Ri-përdorueshme në rast të formatimit

  Përditësime të përhershme

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 8,22 €
10 10% Up to 54,78 €
25 15% Up to 205,42 €
50 20% Up to 547,78 €
Available
Altre 54 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Microsoft Exchange Server 2016 Standard"

Microsoft Exchange Server 2016 Standard siguron për kompaninë tuaj një mënyrë të komunikimit të përshtatshme, të qartë, transparente dhe ekonomikisht efikase. Të gjitha karakteristikat janë të projektuara për t'ju ndihmuar në punën tuaj të përditshme dhe për t'ju garantuar një nivel të lartë të performancës dhe besueshmërisë. Fokusi është në ruajtjen dhe menaxhimin e e-maileve, kontakteve dhe takimeve, por me Microsoft Exchange Server 2016 Standard mund të kryeni shpejt edhe detyra të tjera.

Exchange 2016 Standard për menaxhimin profesional të e-maileve

Komunikimi përmes e-mail të kompanisë është zemra e Microsoft Exchange Server 2016 Standard. Duke punuar vetë ose duke përdorur Microsoft Cloud, do të përfitoni nga më shumë siguri dhe kontroll mbi organizatën tuaj. Microsoft Exchange Server 2016 Standard mbështet deri në 5 databaza të kutive të postës dhe është i përshtatshëm për organizata të vogla dhe të mesme. Për kompanitë më të mëdha rekomandohet Enterprise Edition. Projektuar për punë produktive në grup, Exchange 2016 Standard do t'ju mbështesë ju dhe kolegët tuaj në të gjitha detyrat, duke ju garantuar rezultate më të mira.

Avantazhet e Exchange Server 2016 Standard

  • Produktivitet më i lartë falë kërkimit të shpejtë dhe hyrjes inteligjente të e-mail
  • Arkitektura e thjeshtëzuar kombinon hyrjen e e-mail dhe rolet e qasjes së klientëve, duke lehtësuar planifikimin dhe shkallëzimin e rregullave tuaja
  • Siguri më e madhe falë pengimit të humbjes së të dhënave (DLP) dhe funksioneve të zgjeruara të monitorimit
  • Bashkëpunim më i mirë në dokumente falë heqjes së problemeve në menaxhimin e versionit të bashkëngjitjeve
  • Përdorim i përshtatshëm falë interfejsit të ri Outlook dhe Web App në pajisjet mobile

Rollet në Microsoft Exchange Server 2016 Standard

Funksionaliteti i Exchange në versionin 2016 ndahet në dy role të ndryshme, që mund të vendosni në kohën e instalimit. Së pari është roli "Kuti postare", i cili përfshin funksionalitetin kryesor. Ai ruajt databazat dhe pranon kërkesat e klientëve. Pastaj është roli "Transferimi Edge", që siguron siguri shtesë në transferimin e e-mail midis rrjetit të brendshëm dhe internetit. Në këtë kontekst mund të përmendim filtrin antispam.

Aplikacionet Outlook Desktop dhe Exchange 2016 Standard

Për të përdorur shërbimet e Microsoft Exchange Server 2016 Standard në desktop, është e nevojshme një aplikacion email për desktop si Microsoft Outlook. Ju mund ta blini këtë software në një paketë Office ose si program i vetëm Office. Duhet të keni parasysh këtë gjë kur blini Exchange Server 2016 Standard, sepse përndryshe nuk do të keni qasje në funksionet në desktop. Blihet këtu Microsoft Outlook 2016.

Platforma

Windows

Sistemi operativ

Windows Server 2008 R2 Standard (SP1), Windows Server 2008 R2 Enterprise (SP1), Windows Server 2008 R2 Datacenter (RTM ose më i lartë), Windows Server 2012 Standard dhe Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard dhe Datacenter, Windows Server 2016 Standard dhe Datacenter

Procesori

Kompjuter me CPU Intel me arkitekturë x64 që mbështet arkitekturën Intel 64. Si alternativë, një procesor AMD me mbështetje të platformës AMD64

Kujtesa

Të paktën 8 GB

Karta grafike

asnjë tregim

Karta audio

asnjë tregim

Disku i fortë

Të paktën 30 GB hapësirë në unitetin e instalimit. Janë të nevojshme 500 MB të tjera për çdo paketë gjuhe të Unified Messaging dhe të paktën 500 MB të tjera për databazën e radhës.

Monitori

1024 x 768 piksel (minimumi)

Disku optik

Lexues DVD (për instalimin nga DVD)