Whatsapp

SCONTO -35% - usa il codice SUNWEEK 

00000000days
00000000hours
06060606min
02020202sec
Cart (empty) 0
-50% Microsoft Windows 10 Enterprise (STIKERA)

Microsoft Windows 10 Enterprise (STIKERA)

FDK348
Save 50% 18,24 € Tax included
36,48 €

Licencat tona dërgohen brenda 24/48 orësh nga marrja e pagesës, të gjitha çelësat e produkteve janë origjinalë dhe nuk kanë asnjë afat skadimi, ato mund të rinstalohen në të njëjtin pajisje aktivimi. Duke blerë këtë produkt do të merrni gjithashtu softuerin digjital për të shkarkuar nga serverat e Microsoft me bashkëngjitur çelësin e produktit në Keycard për aktivizimin e softuerit, përfshirë të gjitha udhëzimet për një instalim të saktë.


  Licenca e vlefshme për 1 pajisje

  E përputhshme me Windows

 Stikeri zyrtar i ngjitshëm

  Suport 24/7 edhe në Whatsapp

  Asnjë skadim

 Ri-përdorim në rast formatimi

  Përditësime të përhershme

Volume discounts Unit discount You save
3 5% Up to 2,74 €
10 10% Up to 18,24 €
25 15% Up to 68,40 €
50 20% Up to 182,39 €
Unavailable product
Altre 78 persone guardano questo prodotto
  Spedizione

testo spedizione

 

Politiche per le spedizioni

 

Politiche per i resi merce

Informacioni i produktit "Windows 10 Enterprise"

Windows 10 Enterprise është versioni i ri i sistemit operativ Microsoft i destinuar për biznese. Përveç funksionaliteteve tipike të Windows 10 Pro, ajo përfshin funksionalitete shtesë për të thjeshtuar punën e përditshme, duke e bërë atë më efikase. Duke qenë i përshtatshëm me pajisjet me prekje, do të jeni më fleksibël se kurrë dhe në gjendje të operoni në çdo vend. Ndërfaqja moderne dhe e përdorueshme e lejon të punoni në mënyrë intuitive dhe të shpejtë. Dritaret automatike përshtatin Win 10 Enterprise për çdo pajisje, kështu për shembull, pamja në një kompjuter desktop është ndryshe nga pamja në një tablet. Kërkesat e sistemit lejojnë përdorimin e Windows 10 Enterprise në pajisje më të vjetra, pa pasur nevojë të rinovoni sistemin e pajisjeve tuaja.

Karakteristikat e veçanta të Windows 10 Enterprise Edition

"Direct Access" për akses të thjeshtë dhe të sigurt të punonjësve me pajisje mobile në rrjetin e kompanisë

"AppLocker" është pasardhësi i Software Restriction Policies (SRP), për të lejuar administratoret të parandalojnë instalimin e softuerëve të padëshiruar

"BranchCache", që kërkon një server Windows që nga 2012. Para se të aksesojë një skedar të ruajtur në një server të largët, kontrollon nëse nuk është tashmë në radhën e cache të kompjuterit lokal, një kopje identike e të njëjtit skedar

"DeviceGuard", për të caktuar burimet e aplikacioneve të lejuara

"Windows To Go" që lejon instalimin e Windows 10 Enterprise në një USB stick

Windows 10 Enterprise, zgjidhja e plotë për bizneset

Përveç këtyre karakteristikave ekskluzive, Windows 10 Enterprise ofron karakteristika shtesë për biznese si regjistrimi i domainit, Menaxhimi i Politikave të Grupit, BitLocker, "modaliteti i biznesit" për Internet Explorer EMIE, Desktop i largët, një akses i caktuar 8.1 dhe një klient Hyper-V. Sigurisht, Windows 10 Enterprise posedon gjithashtu të gjitha funksionet e reja, si për shembull asistenti zëror Cortana, shfletuesi i ri i internetit Microsoft Edge, modaliteti Continuum për pajisjet me prekje dhe njohja e fytyrës dhe e gjurmëve të gishtërinjve, për një siguri më të madhe.

Gjithashtu janë të përfshira edhe programet e postës elektronike, kalendarit, muzikës, fotos dhe videos, si dhe grafikat e reja DirectX 12. Windows 10 Enterprise, gjithashtu ofron mundësinë për të përfituar nga drejtoria dhe menaxhimi i identiteteve, shërbimi i bazuar në cloud Azure Active Directory. Duke u regjistruar, përdoruesit do të kenë akses në shumë aplikacione cloud SaaS si DropBox, Office 365 dhe Concur.

Mbështetje profesionale për Windows 10 Enterprise

Në të ardhmen, Windows do të menaxhohet nga Microsoft si "shërbim", prandaj nuk do të lëshohen më përditësime, por sistemi do të transformohet me kalimin e kohës. Kështu, Microsoft nuk do të kufizohet vetëm në optimizimin dhe zgjidhjen e problemeve për Win 10, por në zhvillimin e vazhdueshëm të sistemit, i cili do të lejojë të përfitohet në të ardhmen nga karakteristikat që nuk janë përfshirë në sistemin në momentin e blerjes.

Platforma: Windows

Sistemi operativ i mbështetur: Windows 10

Procesori: Procesor ose SoC me të paktën 1 GHz

Memoria kryesore: 1 GB për 32 bit ose 2 GB për 64 bit

Hapësira në diskun e fortë: 16 GB për sistemin operativ 32 bit ose 20 GB për sistemin operativ 64 bit

Karta grafike: DirectX 9 ose më e lartë me driver WDDM 1.0

Karta audio: n.d.